Technika AromaTouch

AromaTouch technika, esenciálne oleje doTERRA, AromaTouch masáž

Poznáte techniku AromaTouch? Ide o spojenie pozitívneho a liečivého účinku esenciálnych olejov a dotyku.

AromaTouch techniku som si zopárkrát dopriala a stala sa hneď mojou najobľúbenejšou “masážou.” Aj keď v tomto prípade nejde o typickú masáž, ale o jemné a postupné nanášanie esenciálnych olejov ťahavými pohybmi na chrbát a chodidlá. 

V Septembri sa mi podarilo úspešne absolvovať kurz AromaTouch techniky a tak ju teraz môžem s radosťou nie len prijímať, ale aj darovať mojim najbližším. 

Techniku AromaTouch vyvinul Dr. David K. Hill, D.C., ktorý je vedúcim odborníkom v používaní esenciálnych olejov. Vyvinul ju na základe svojho lekárskeho vzdelania, skúseností s používaním esenciálnych olejov pre osobnú starostlivosť a s pacientmi, a tiež na základe svojích znalostí v oblasti vedy zaoberajúcej sa esenciálnymi olejmi.

Na naše celkové zdravie vplýva množstvo faktorov, ktorým čelíme v našom každodennom živote. Pomocou AromaTouch techniky dokážete pomôcť deťom, ktoré potrebujú špeciálnu starostlivosť, priateľovi, manželovi, či manželke, ktorí sú frustrovaní zo stresujúcej práce, alebo teenagerovi unavenému po športovom tréningu. 

U nás doma s ňou máme výborné skúsenosti aj v prípadoch, že na deti “niečo lezie”, začínajú kýchať, smrkať. Vtedy im spravím večer AromaTouch a častokrát sú do rána fit. Takisto manželovi pár krát zázračne uľavila od nepríjemnej migrény.

V tejto technike sa spája úloha vône a dotyku. Všetky oleje pre AromaTouch techniku boli vybrané kvôli svojim jedinečným aromatickým vlastnostiam, či už jednotlivo alebo v kombinácií s inými olejmi. Celková vôňa AromaTouch je upokojujúca, ľahká a príjemná pre zmysly.

Keďže fyzický dotyk má úžasné liečivé účinky, je pre AromaTouch rovnako dôležitý ako vôňa. Aj keď hlavným cieľom techniky je nanášať oleje a poskytnúť klientovi skúsenosť s esenciálnymi olejmi, AromaTouch je tiež o prepojení sa s daným človekom na emocionálnej úrovni. Prepojenie, ktoré vznikne počas AromaTouch, prináša pocity dôvery a pomáha klientovi uvoľniť sa.

Na techniku AtomaTouch sa používajú esenciálne oleje Certifikovanej čistej terapeutickej triedy (CPTG), aby sa zaistilo, že spĺňajú prísne štandardy kvality. Toto testovanie zaručuje, že každá fľaštička obsahuje účinný a čistý olej so správnym chemickým zložením pre dosiahnutie priaznivých účinkov.

Táto technika taktiež používa presné postupy a inštrukcie ohľadom dávkovania a nanášania, ktoré zabezpečujú, že získate všetky pozitívne účinky esenciálnych olejov bezpečne a efektívne.

Technika je jemná a dá sa prispôsobiť pre mladú a citlivú pokožky, aby si ju mohli dopriať všetci bez rozdielu a bez zaťaženia tela.

KTORÉ OLEJE SA POUŽÍVAJÚ PRI AROMATOUCH?

Pri tejto technike používame 8 esenciálnych olejov rozdelených do štyroch dvojíc.

Prvú dvojicu tvoria uzemňujúca zmes BALANCE  a LEVANDUĽA. Tieto dva oleje majú za úlohu navodiť pocit relaxácia na začiatku “masáže” a upokojiť klienta.

Na začiatku sa použije zmes BALANCE, ktorá vytvára počiatočné puto medzi osobou, ktorá techniku dáva, a ktorá ju dostáva.

Nasleduje LEVANDUĽA, známa vďaka svojej nezameniteľnej vôni a upokojujúcim vlastnostiam. Keďže má utišujúce vlastnosti, používa sa v AromaTouch, aby podporila pocit relaxácie.

Nasleduje druhá dvojica, ktorá má za úlohu podporiť našu imunitu. 

Ochranná zmes ONGUARD, ktorá v sebe obsahuje silné antibakteriálne a antivirálne oleje ako Klinček, Škorica, Rozmarín, Eukalyptus a Divoký pomaranč sa používa v AromaTouch pre svoje vonné, prírodné a účinné čistiace vlastnosti.

Za ňou nasleduje TEA TREE alebo Čajovník, ktorý je tiež vďaka svojím nespočetným účinkom súčasťou tejto techniky.

Tretia dvojica olejov pôsobí proti zápalu a bolesti a tvoria ju zmesi AROMATOUCH a DEEPBLUE.

AROMATOUCH je masážna zmes esenciálnych olejov spájajúca priaznivé vlastnosti olejov, ktoré sú známe vďaka svojim upokojujúcim a relaxačným vlastnostiam. Vrámci AromaTouch techniky sa táto zmes používa vďaka svojim chladiacim účinkom na pokožku.

Zmes proti bolesti DEEPBLUE nasleduje hneď po zmesi AROMATAOUCH a vyvolá po aplikácií hrejivý pocit s jemnou páľavou. Práve pre tieto vlastnosti sa táto zmes stala súčasťou tejto techniky.

Poslednú dvojicu tvoria PEPPERMINTWILD ORANGE, ktoré majú v spojení priaznivý vplyv na balans homeostázy. 

Tieto dva olejčeky sa ako jediné nanášajú okrem chrbta aj na chodidlá. 

Mäta je jedným z najobľúbenejších olejov vďaka množstvu priaznivých účinkov. Esenciálny olej z Mäty sa používa v AromaTouch technike kvôli svojim osviežujúcim a energizujúcim vlastnostiam.

Esenciálny olej z Divokého pomaranča sa získava lisovaním za studena z kôry a uvoľňuje energizujúcu citrusovú vôňu. V tejto technike sa používa vďaka jeho revitalizujúcim a energizujúcim vlastnostiam.

Celá procedúra je ukončena rozprúdením lymfy, kedy sa 45x zatlačia chodidlá.

Ak nemáte čas na klasickú AromaTouch techniku, ktorá trva približne 35-45 minút, existuje ešte krátka verzia AromaTouch ruky. Pri AromaTouch ruky sa premasírujú dlane zvrchu aj zo spodu jedným olejom, ktorý si klient vyberie. Boli by ste prekvapení, ako aj takáto krátka “masáž” dlane dokáže človeka vzpružiť na duchu.

AromaTouch technika je vhodná pre každého a neexistujú pre ňu kontraindikácie. Pre domáce použitie nepotrebujete mať špeciálny certifikát, aby ste mohli AromaTouch techniku niekomu blízkemu podarovať, stačí sa ju iba naučiť.

Ak budete mať možnosť absolvovať túto voňavú techniku, určite si ju doprajte a nechajte na seba pôsobiť úžasné liečivé vône v spojení s rovnako liečivým dotykom. Napríklad aj priamo u mňa v našom privátnom wellness štúdiu. Budem sa na vás tešiť!

Je to krásny relaxačný zážitok.

PS: V prípade, že by ste mali záujem o niektoré z olejov pre AromaTouch techniku, alebo aj celú sadu, dajte mi vedieť na zdenka@zdenkagoldschmidtova.sk.

Som mama dvoch malých ratolestí a mojou vášňou sa stala AROMATERAPIA. Rada budem vašim sprievodcom vo svete voňavých esencií, ktoré vás privedú k fyzickej aj psychickej rovnováhe. Môj príbeh si môžte prečítať tu >>