STRACHY A ÚZKOSTI (nielen u detí)

Začal sa nový školský rok a možno aj vaše dieťatko nastúpilo po prvýkrát do novej školy či škôlky. 

Niektoré deti znášajú veľké životné zmeny lepšie, iným dlhšie trvá, kým si na zmenu privyknú a ako sa povie trošku sa “oťukajú”. 

Toto je prípad aj našej 6,5 ročnej dcéry, ktorá teraz v septembri nastúpila do školy. Napriek tomu, že na školu sa vyše pol roka veľmi tešila, realita ju zaskočila a na tú zmenu prechodu zo škôlkárskeho prostredia na školské si musí zvykať. 

Okrem toho, že sa doma veľa spolu o jej pocitoch rozprávame, vysvetľujeme si ako to v škole chodí, a že do školy chodiť treba, rozhodla som sa podporiť jej emočnú pohodu aj pomocou esenciálnych olejov. S touto mojou skúsenosťou by som sa rada s vami podelila. Možno aj vaše dieťatko ťažšie znáša zmenu prostredia a pomocou našich vôní mu dokážete aspoň trochu pomôcť a možno viac ako si myslíte.

O tom, že esenciálne oleje majú veľký vplyv nielen na naše fyzické telo, ale aj na naše emócie som už dávnejšie písala v článku Zostaňme v pohode. Dočítate sa v ňom viac o tom, ako presne to funguje a ako vône vplývajú na náš emočný stav. 

Keď som rozmýšľala nad tým, ako našej dcére pomôcť vyrovnať sa so zmenou nástupu do školy, ako prvá ma napadla zmes BraveDetskej sady

Zmes Brave, ako už samotný názov naznačuje, je namiešaná na dodanie odvahy a sebadôvery, ktorá je potrebná v dnešnom svete. Brave obsahuje Divoký pomaranč, Amiris, Osmant a Škoricu. Všetko samozrejme zriedené v 10ml rollone vhodné na priamu aplikáciu na pokožku detí. Keď je dieťa vystavené novým alebo neznámym situáciam, vieme ho povzbudiť nanesením tejto zmesi na bruško a chodidlá pre nadobudnutie odvahy a sebaistoty. 

Keďže aj my sme presne potrebovali doplniť sebadôveru a odvahu, začala som dcére natierať zmes Brave pravidelne ráno a večer na zápästia, srdiečko aj pozdĺž chrbátika.

Túto detskú zmes som sa rozhodla doplniť aj zmesou ADAPTIV, špeciálne vytvorenou proti pocitom stresu, úzkosti, strachu či depresie. Ľudia stále viac a viac siahajú po “upokojujúcich prostiedkoch” a ADAPTIV je jedným z top takýchto prírodných produktov. Už samotný názov hovorí sám za seba. 

ADAPTIV nám pomáha prispôsobiť sa situácií a vonkajším okolnostiam, pretože iba tak ich dokážeme v pohode a duševnom zdraví zvládnuť. 

Zmes ADAPTIV obsahuje Divoký pomaranč, Levanduľu, Copaibu, Mätu klasnatú, Magnóliu, Rozmarín, Neroli a Ambrovník. 

Pripravila som dcére zriedenú rollonku ADAPTIVu a nanášam ju spolu s vyššie spomínanou zmesou Brave. ADAPTIV sme začali doma aj viac difúzovať. Nielen v detskej izbe, ale aj v ostatných priestoroch.

Na noc dávam deťom do difuzéra okrem ADAPTIVu aj zmes na podporu dýchania Air, ktorá nám po emočnej stránke tiež pomáha doslova “predýchať” udalosti daného dňa.

Ak potrebujete dieťatko upokojiť, siahnuť môžete aj po detskej zmesi Steady, prípadne po zmesi Balance, ktorá je dospeláckou alternatívou. Steady je uzemňujúca zmes. V okamihoch, keď sa cítime nervózny, prípadne ustarostený a pociťujeme úzkosť je vhodné si natrieť Steadyho na krk a zápästia pre ukľudnenie a utešenie našich rozbúrených emócií. Pomôžu pri tom Amirys, Jedľa Balzamová, Koriander a Magnólia. 

Dobrú náladu v domácnosti dokážete podporiť aj všetkými citrusmi. Výber máme veru celkom slušný, stačí si len vybrať, ktorý vám momentálne najviac voní. O citrusových esenciálnych olejoch si môžete viac prečítať v článku Zlepšite si náladu s citrusmi. Keď do difuzéra prikvapnete aj kvapku Mäty piepornej či klasnatej, úspech je zaručený.

Možností z oblasti Aromaterapie, ako zlepšiť deťom aj sebe náladu je viacero. Nám na zvládanie a vyrovnanie sa so zmenou a stresom momentálne veľmi pomáhajú zmesi BraveAdaptiv. Samozrejme aj naša rodičovská citlivá pozornosť a zaangažovanosť do “problému” zohráva nenahraditeľnú roľu.

Či už riešite ťažšie vyrovnávanie sa so zmenami v živote vašich detí alebo priamo vašich alebo neriešite žiadny problém, voňavé esencie vám vedia byť príjemným spoločníkom v každodennom živote.

Prajem vám krásnu voňavú jeseň a vašim ratolestiam pohodový prechod do novej školy či škôlky.

PS: V prípade záujmu o bližšie informácie ohľadom najvýhodnejšieho nákupu esenciálnych olejov značky doTERRA ma neváhajte kontaktovať.

Som mama dvoch malých ratolestí a mojou vášňou sa stala AROMATERAPIA. Rada budem vašim sprievodcom vo svete voňavých esencií, ktoré vás privedú k fyzickej aj psychickej rovnováhe. Môj príbeh si môžte prečítať tu >>