Môj príbeh

"Som mama dvoch malých ratolestí a mojou vášňou sa stala AROMATERAPIA. Rada budem aj vašim sprievodcom vo svete voňavých esencií, ktoré vás privedú k fyzickej aj psychickej rovnováhe."

Môj príbeh alebo ako som sa dostala k AROMATERAPIÍ

Som mama dvoch malých detí, čerstvo po materskej dovolenke a môžem povedať, že dnes je zo mňa šťastná mama, ktorá si verí v oblasti výchovy a hlavne v oblasti starostlivosti o zdravie svojej rodiny.

Vďaka AROMATERAPII, ktorej sa venujem už viac ako 5 rokov, som sa naučila dôverovať prírode ako aj vlastnému telu a dokážem mu ponúknuť prírodné riešenia na prípadné zdravotné ťažkosti.

Verím, že každý človek a hlavne aj deti majú v sebe vnútornú silu na uzdravenie, len telo na to potrebuje mať vhodné podmienky a prostredie. AROMATERAPIA mi pomáha naštartovať tieto uzdravovacie procesy telu vlastné a udržiavať tak naše zdravie v pohode a harmónií.

Na začiatku bola Hanka...

Po narodení mojej dcérky Hanky som sa prvýkrát stretla s rodičovskými radosťami, povinnosťami a starosťami na vlastnej koži. Ako dcérka rástla, postupne sme začali riešiť rôzne životné situácie a začali sme si prechádzať aj typickými detskými chorobami – soplík, kašeľ, horúčka, rast zúbkov...Nič neobvyklé.

Vyvrcholilo to, keď dcérka nastúpila do škôlky, ako 2 a ¾ ročná a my sme už vtedy doma mali aj malého 4-mesačného synčeka. S nástupom do škôlkarského kolektívu sa frekvencia detských chorôb zvyšovala a ja som sa pristihla v stave, že už len čakám kedy zase dcérka ochorie a chytí to samozrejme aj jej malý braček. A tak sme celú jeseň 2017 a jar 2018 behali k detskej lekárke s jedným alebo druhým dieťaťom.

Využijem potenciál esenciálnych olejov naplno!

Keďže som už vtedy poznala a používala doma esenciálne oleje a čo-to som už mala naštudované o ich účinkoch, povedala som si, že musím využiť ich potenciál naplno a tak som ich začala používať intenzívnejšie. Pustila som sa do ešte hlbšieho vyhľadávania informácií o účinkoch esenciálnych olejov. Absolvovala som viacero vzdelávacích seminárov a množstvo on-line webinárov na rôzne zdravotné témy a dozvedela som sa na nich veľa skvelých receptov. Utvrdila a rozšírila som si svoje vedomosti v oblasti bezpečného používania EO ako u dospelých, tak aj u malých detí. Odhodila som všetky predsudky a s otvoreným srdcom som začala dôverovať sile prírody, ktorá sa vo veľmi silnej koncentrácií nachádza v každej jednej kvapke takéhoto oleja.

Už nechceme byť chorí!

Musím konštatovať, že pravidelným používaním esenciálnych olejov zvládli naše deti jeseň 2018 a zimu 2018/ 2019 vo výbornej kondícií a keď sa aj objavil kašeľ na prelome októbra a novembra, zvládli sme ho vyriešiť sami doma bez návštevy detskej lekárky. Taktiež moje časté bolesti hrdla, ktoré ma po minulé roky zvykli sprevádzať po celú zimu pominuli. Vďaka esenciálnym olejom sa aj ja udržiavam v psychickej pohode, ktorá sa samozrejme odráža aj na pohode našich detí a verím, že aj na ich zdraví. Prestala som sa neustále báť o ich zdravie a prenášať tak na nich svoje strachy. Takto si vieme náš spoločný čas oveľa viac naplno užiť.

Na mojom blogu vám chcem postupne predstaviť účinky a silu esenciálnych olejov a zdieľať tak svoje skúsenosti.