Vyskúšali sme novú sadu olejčekov vytvorenú špeciálne pre deti

Detská sada esenciálnych olejov doTERRA.

Spoločnosť doTERRA, ktorej olejčeky u nás doma používame, vytvorila novú špeciálnu sadu pre deti. Táto detská sada sa dá zatiaľ kúpiť len v USA, ale v blízkej dobe (pár mesiacov) bude dostupná aj u nás v Európe. Sadu bolo možné prednostne zakúpiť na Jarnej konferencií v Bratislave a v Košiciach. Samozrejme som nemohla odolať, tak ju máme pár týždňov doma a chcela by som sa s vami podeliť o prvé dojmy.

Doplnenie článku: Detskú sadu je od júna možné zakúpiť už aj u nás! Cenovo najvýhodnejšia a najjednoduchšia cesta ako ju získať je, keď máte vytvorený vlastný veľkoobchodný účet. Ako si ho viete jednoducho založiť sa dozviete TU.

3×2=6

Detská sada kids collection pozostáva zo šiestich olejových zmesí namiešaných v 10 ml roll-onoch už zriedených s frakcionovaným kokosovým olejom. Takto sú zmesi pripravené na priamu jednoduchú  aplikáciu pre detičky a nie je potrebné ich dodatočne riediť. Každá zmes je vytvorená špeciálne za konkrétnym účelom a rieši iný emočný alebo fyzický diskomfort.

Oleje sú rozdelené do troch skupín po dve zmesi. Dá sa v nich ľahko orientovať podľa symbolov zobrazených na roll-onoch.

Prvá skupina má na roll-one znak mozgu a môžeme povedať, že tieto zmesi pomáhajú pri sústredení a ukľudnení mysle. Hovorím o zmesi Thinker (Mysliteľ)Calmer (Pokojnejší).

Druhá skupina je označená symbolom srdca a zmesi patriace sem napomáhajú dostať do rovnováhy emócie a podporujú pozitívnu náladu. Patria sem zmesi Brave (Odvážny) a Steady (Nezlomný/Usilovný).

Tretia skupina, označená symbolom panáčika, napomáha ochraňovať a starať sa o telo. Stronger (Silnejší)Rescuer (Záchranca) patria do tejto skupinky.

Thinker – „Mysliteľ“

Thinker je zmes esenciálnych olejov namiešaná na podporu sústredenia a učenia. Obsahuje Vetiver, Mätu priepornú, Klementínku a Rozmarín zriedené vo frakcionovanom kokosovom oleji. Keď potrebujete podporiť sústredenie a kreativitu u vášho dieťaťa, natrite Thinkera na jeho zátylok. Veľmi vhodné je použitie ráno pred odchodom do školy, prípadne pri riešení domácich úloh a projektov.

Calmer – „Pokojnejši“

Calmer je uvoľňujúca a ukľudňujúca zmes vhodná na podporu hlbokého spánku, u detí tak potrebného pre zdravý oddych. Calmer obsahuje, okrem frakcionovaného kokosového oleja, Levanduľu, Canaga esenciálny olej, esenciálny olej z Buddha dreva a Rumanček kamilkový. Keď nastane čas ísť do postele, natrite Calmera deťom na chodidlá a okolo zápästia. Keď si ľahnú do postielky, stačí jeden poriadny hlboký nádych a výdych a môžu začať oddychovať.

Brave – „Odvážny

Zmes Brave je namiešaná na dodanie odvahy a sebadôvery, ktorá je potrebná v dnešnom svete. Brave obsahuje Divoký pomaranč, Amiris, Osmant a Škoricu. Všetko samozrejme zriedené. Keď je dieťa vystavené novým alebo neznámym situáciam, vieme ho povzbudiť nanesením tejto zmesi na bruško a chodidlá pre nadobudnutie odvahy a sebaistoty.

Steady – „Nezlomný/Usilovný“

Steady je uzemňujúca zmes. V okamihoch, keď sa cítime nervózny, prípadne ustarostený a pociťujeme úzkosť je vhodné si natrieť Steadyho na krk a zápästia pre ukľudnenie a utešenie našich rozbúrených emócií. Pomôže nám pri tom Amirys, Jedľa Balzamová, Koriander a Magnólia.

Stronger – „Silnejší“

Stronger dodáva silu a ochranu. Je to ochranná zmes, ktorá nám dodá podporu a ochranu, keď sa necítime práve najlepšie po fyzickej stránke. Cédrové drevo, Litsea (Vavrín), Kadidlo a Ruža nás ochránia a podporia aj našu imunitu. Najvhodnejšie použitie je nanášať Strongera na chodidlá a zátylok.

Rescuer – „Záchranca“

Rescuer je utišujúca zmes, ktorú deti ocenia najmä po väčšej športovej, či fyzickej aktivite. Copaiba, Levanduľa, Mäta Klasnatá (Spearmint) a Zantoxyl (rastlina) navodia ukľudnenie a regeneráciu unaveným svalom. Po športovej či zvýšenej fyzickej aktivite natrite deťom Rescuera na svaly, nohy, prípadne chrbát, aby ste predišli svalovici a napomohli regenerácií.

Všetky detské zmesi majú jemnú a detskému nošteku lahodiacu vôňu. Dostanete ich v praktickom púzdre, takže ich deti budú mať pekne pokope. Ku každému roll-onu je pribalený aj špeciálny farebný vrchnáčik s plastovou „skobou“, takže si dieťa môže svoju obľúbenú zmes zavesiť na školskú tašku, či peračník. Takto ju môže mať pri sebe celý deň a v prípade potreby kedykoľvek použiť.

Vyber si, ktorý ti najviac vonia…

Keď ujo kuriér (tak volajú naše deti kuriéra) konečne priniesol objednanú Detskú sadu, spôsobilo to u nás doma kopec radosti. Deti sa na ňu vrhli a hneď začali všetky olejčeky otvárať, ovoniavať a skúmať. Najväčšiu radosť mali z toho, že tieto olejčeky sú špeciálne pre nich, sú ich a môžu si s nimi robiť čo len chcú. Druhá vlna radosti prišla, keď objavili tie krásne farebné vrchnáčiky. Staršia dcéra (4 roky) ich hneď nasadila a každému roll-onu priradila správnu farbu.

Chystala som sa spraviť malý test. Chcela som ju nechať, nech si vyberie, ktorý olejček jej najviac vonia a bola som zvedavá, ktorý to bude. Nepodarilo sa mi to úplne. Na moju otázku, ktorý sa jej najviac páči, som dostala odpoveď, že úplne všetky jej krásne voňajú. Tak som sa nič prevratné z jej vnútorného sveta nedozvedela… Ale na druhej strane sa jej ani nedivím. Tie vône sú tak jemné a príjemné, že aj mne voňajú všetky. Keby som si mala vybrať len jednu jedinú, veru dlho by som váhala. Ešteže ich predávajú všetky spolu ako jeden celok…

Odkedy máme detskú sadu doma, tak zaspávame s Calmerom. Posledná vec predtým ako sa v detskej izbe zhasne, je malý rituál, keď si dcérka sama natrie olejček na chodidlá a zápästia (prípadne ponatiera aj mladšieho brata) a potom už len počujem ako sa zhlboka nadychuje a vydychuje. Sme si prečítali na kartičkách, ktoré sú k olejčekom pribalené, že treba zhlboka vydýchnuť všetky emócie a zážitky daného dňa z tela von pre pokojný spánok…

Keď mali mať v škôlke dopredu oznámené protipožiarné cvičenie, sama si naordinovala odvážneho Brave-a, aby sa nebála hučiacej sirény ako minulý rok.

„Mami, som trošku nervózna z Kubka. Ktorý olejček si mám dať?“ Aj takéto otázky z času na čas u nás doma padajú…

Takto sa pozvoľna naše deti zoznamujú s novými olejčekmi. Sú to ich olejčeky a ja ich chodím potajme ovoniavať, keď sa nepozerajú. Niekedy neodolám a aj si niektorý požičiam a natriem na zápästie. Môžem ja za to, že tak nádherne voňajú???

Ak by ste si chceli pozrieť veľmi milé a vtipné oficiálne video k tejto sade, nech sa páči: TU

Teším sa, že čoskoro sa bude dať táto detská olejčeková sada zakúpiť aj u nás. Ak chcete byť informovaný medzi prvými o dostupnosti Detskej sady na slovenskom trhu, odporúčam vám vytvoriť si vlastný veľkoobchodný účet postupom uvedeným TU.

V prípade, že vás môj článok zaujal, neváhajte si prečítať aj ostatné články na mojom blogu so zaujímavými informáciami o esenciálnych olejoch.

Majte sa krásne voňavo!

PS: Ako používať esenciálne oleje pri malých deťoch si môžete prečítať v mojom eBooku zdarma Esenciálne oleje a deti.

Som mama dvoch malých ratolestí a mojou vášňou sa stala AROMATERAPIA. Rada budem vašim sprievodcom vo svete voňavých esencií, ktoré vás privedú k fyzickej aj psychickej rovnováhe. Môj príbeh si môžte prečítať tu >>