Ako pomocou AROMATERAPIE zvládnuť zdravotne najnáročnejšie obdobie v roku alebo PREVENCIA je základ

Esenciálne oleje doTERRA. Prevencia.

Vstupujeme do najnáročnejšieho obdobia v roku čo sa chorobnosti týka. Zima sa nám tu už nejaký ten mesiac pekne udomácnila. Slniečko sme nevideli, už si ani nepamätáme. Ani toho ovocia a zeleniny, ktoré by dozrelo samo od seba neprijímame toľko ako v lete. Zdržujeme sa v uzavretých miestnostiach, ktoré častokrát zdieľame s nie práve najzdravšími jedincami. „Veď predsa si nemôžem dovoliť zostať na 3 dni ležať doma, keď je toľko tej neodkladnej práce! Kto to za mňa urobí?“  Poznáte to?

Ideálne podmienky na šírenie a rozmnožovanie baktérií a vírusov, ktoré na nás číhajú na každom rohu a nevedia sa už dočkať, kedy budú mať príležitosť na nás skočiť a na nejaký čas nás pekne potrápiť a vyradiť zo života.

A tak čakáme, kedy zase ochorieme, lebo veď to je už bežná súčasť každej zimy. Tak to predsa chodí, všetci okolo sú chorí, teda je to normálne.

Nemusí to tak byť. Tí z vás, ktorí ste dali AROMATERAPII šancu, viete o čom hovorím…

Najdôležitejšia je PREVENCIA!

Aj u nás doma nastala zmena, keď sme začali esenciálne oleje používať naozaj denne, preventívne. Esenciálne oleje vám úžasne pomôžu, keď sa už nejaký ten zdravotný problém vyskytne, ale ešte viac ich oceníte, keď ich budete používať každý deň a tým pádom vôbec neochoriete.

Chcela by som sa s vami podeliť o konkrétne preventívne opatrenia, ktoré sme u nás doma zaviedli ešte minulú zimu a dodržujeme ich aj túto. A výborne nám to funguje.

Preventívne opatrenie číslo 1: Difúzovať, difúzovať a difúzovať každý deň

Ako som už povedala, základ je používať esenciálne oleje denne! Najideálnejší spôsob je difúzovanie pomocou parného difuzéra, ktorý mení studenú vodu na paru. Keď sa jednotlivé častice esenciálneho oleja dostanú do vzduchu a následne nosnou sliznicou do nášho tela, ovplyvnia každú jednu bunku v tele v priebehu 20 minút.

Okrem toho, že čistia vzduch v miestnosti od mikroorganizmov, esenciálne oleje taktiež čistia naše sliznice, ktoré sú vstupnou bránou pre mikroorganizmi do tela.

Intenzívnejšie difúzovať som začala hlavne kvôli deťom. Je to jeden z najvhodnejších spôsobov ako používať AROMATERAPIU pri malých deťoch. A ako ju používať bezpečne si môžete prečítať v mojom eBooku zdarma Esenciálne oleje a deti.

Ktoré oleje používať na podporu imunity?

Vhodné oleje na difúzovanie a teda čistenie vzduchu a podporu imunity súCitrón a všetky citrusové oleje (Limetka, Pomaranč, Mandarínka, Grep, Bergamot…). Ďalej Kadidlo, Eukalyptus, Rozmarín, Mäta pieporná, Sibírska jedľa, Tuja, Zázvor, Čajovník a hotové zmesi OnGuard a Air.

Citrusové oleje nielen, že majú čistiace a dezinfekčné účinky, ale oceníte aj ich náladu povznášajúce účinky. Predstavte si sviežu vôňu citrónu alebo pomaranča a hneď sa vo svojich myšlienkach prenesiete niekam do tepla.

Difúzovanie citrusov hlavne ráno vám navodí dobrú náladu a oveľa ľahšie sa vám bude vyrážať z domu za pracovnými, či inými povinnosťami…

Okrem ranného difúzovania odporúčam zapnúť difuzér aj poobede po príchode domov z práce/školy/škôlky. Tu sú vhodné najmä stromové oleje, ako napríklad Tuja alebo Jedľa, Céder. Moja obľúbená kombinácia je Tuja + Divoký pomaranč. Alebo bylinkové oleje ako sú napríklad Rozmarín,  Eukalyptus, Mäta pieporná, Tymian. V kombinácií s nejakým tým citrusom vám pekne podporia dýchanie.

Pridaním kvapky Kadidla k vami namiešanej zmesi, podporíte ešte viac jej účinok, pretože Kadidlo okrem ostatných úžasných vlastností má aj zosilňujúci účinok na ostaté esenciálne oleje.

V prípade, že u vás doma už niekto podľahol chorobe, odporúčam difúzovať Kadidlo spolu so zmesouOnGuard. Tieto dva silné oleje majú schopnosť  vyčistiť vzduch od mikroorganizmov a tým zabrániť šíreniu choroby medzi ostatných členov rodiny. Zmes OnGuard je výborná na difúzovanie aj pre deti ako ochrana pred chorobami a na posilnenie imunity.

Ak sa už vyskytla nádcha, upchatý nos sa vám poďakuje za zmes Air (zmes na podporu dýchania, ktorá obsahuje okrem iného aj Mätu piepornú, Eukalyptus, Gáfor…). Výborne je pridať do difuzéra aj Rozmarín a Eukalyptus, ktorý krásne uvoľňuje upchaté dutiny.

Najmä v náročnom jesenno-zimno-jarnom období buďte kreatívni a namiešajte si svoje vlastné kombinácie esenciálnych olejov do difuzéra a uvidíte, že okrem krásnej vône, oceníte aj ich imunitu posilňujúce účinky.

Preventívne opatrenie číslo 2:  Lokálne nanášanie vybraných esenciálnych olejov na chodidlá

Nanášaním esenciálnych olejov na chodidlá zabezpečíte ich prienik cez tukovú membránu pokožky do vášho tela. Pozitívne zasiahnuté budú všetky vaše vnútorné orgány, ktoré sa nachádzajú na reflexných bodoch na chodidlách. Pokožka na chodidlách je hrubšia ako hocikde inde na vašom tele, preto je aj riziko prípadnej kožnej reakcie na esenciálny olej nižšie. Pri lokálnom nanášaní esenciálnych olejov ich odporúčam riediť nejakým nosným olejom (kokosovým, jojobovým, argánovým, avokádovým….). Nosný olej tu funguje ako „taxík“. Vstrebanie esenciálneho oleja je jednoduchšie a jeho účinok je dlhodobejší, nakoľko sa po zriedení neodparuje tak rýchlo z povrchu pokožky.

Na podporu imunity a prevenciu je ideálna hotová ochranná zmes OnGuard. Už vo svojom názve má potenciál nás chrániť. Obsahuje silné antibakteriálne a antivírusové oleje ako sú škorica, klinček, eukalyptus, divoký pomaranč a rozmarín. Recept tejto zmesi pochádza od jedného indiánskeho kmeňa. OnGuard si poradí aj s baktériami rezistentnými na meticilínové antibiotiká, tzv. MRSA infekciami.

Natieraním zmesi OnGuard na chodidlá denne, ideálne ráno a večer, si podporíte imunitu a budete chránení od všadeprítomných mikroorganizmov.

K dobrej imunite patrí aj psychická pohoda a vyrovnanosť. Tu vám pomôže nadobudnúť uzemňujúca zmes Balance, ktorá vás „spojí so zemou“, dostane vás do psychickej rovnováhy a pomôže vám ľahšie zvládať každodenné povinnosti a starosti. Natierajte si Balance každé ráno na chodidlá a uvidíte, čo sa začne diať… Zmes Balance obsahuje okrem iného aj Kadidlo, ktoré vám taktiež posilní imunitu.

Preventívne opatrenie číslo 3: Vnútorné užívanie esenciálnych olejov

Na podporu imunity sa odporúča denne kvapnúť jednu (úplne stačí) kvapku Kadidla pod jazyk. Podržte chvíľku a prehltnite. Kadidlo má veľmi silné protizápalové účinky a funguje až na úrovni DNA. Hovorí sa mu aj DNA repaire („opravovač“ DNA). Používa sa aj pri ochoreniach mozgu a nervovej sústavy a pri nádorových ochoreniach.  Zvyšuje množstvo bielych krviniek a tým pádom posilňuje váš imunitný systém. Podrobnejšie informácie o Kadidle si prečítajte v článku Kráľ, kráľovná a dvorná dáma.

Na podporu imunity vám výborne poslúžia aj citrusové oleje, konkrétne Citrón. Ak máte vo zvyku ráno nalačno vypiť pohár vody s citrónom, skúste si namiesto klasického citrónu kvapnúť jednu kvapku citrónového oleja. Citrónový olej môžete kvapkať do vody a popíjať počas celého dňa. Citrón má úžasné dezinfekčné a čistiace účinky. Okrem toho, že čistí vodu, ktorú pijete, jemne detoxikuje a čistí aj vaše vnútorné orgány a tým posilňuje aj vašu imunitu. Citrón môžete striedať s ostatnými citrusovými olejmi ako sú Limetka, Mandarínka, Divoký pomaranč, Grapefruit, Bergamot…

Idete do toho?

 Esenciálne oleje sú výbornými pomocníkmi pri riešení zdravotných problémov, ale ešte viac ich oceníte, keď ich budete používať naozaj pravidelne ako prevenciu.

Preto používajte difuzér denne, hlavne počas tohto zimného obdobia a nie, že si naňho spomeniete a vytiahnete ho zo skrine, až keď sa niečo vyskytne!

Pridajte si k tomu jednu kvapku Kadidla dennepopíjajte vodu s citrusovými olejmi. Môžete si pri tom predstavovať, že ležíte niekde na slniečku.

Nôžky si každé ráno a večer natrite ochrannou zmesou OnGuard a pre psychickú rovnováhu pridajte aj jednu kvapku zmesi Balance.

Musím konštatovať, že zavedením a aplikovaním vyššie uvedených preventívnych opatrení sa chorobnosť v našej domácnosti rapídne znížila. Verím, že to tak zostane aj naďalej a v zdraví sa dočkáme vytúženej jari.

Ak si chcete vyskúšať niektorý so spomínaných esenciálnych olejov na vlastnej koži, TU  si prečítajte, ako si ich môžete zadovážiť za najvýhodnejších podmienok.

Alebo si ich príďte rovno ovoňať na niektoré moje voňavé Februárové posedenie. Okrem podrobnejších informácií o fungovaní AROMATERAPIE si odnesiete aj vami vybranú vzorku a potom vám už nič nebráni v skúšaní.

Majte sa krásne a buďte zdraví až do jari.

 

Som mama dvoch malých ratolestí a mojou vášňou sa stala AROMATERAPIA. Rada budem vašim sprievodcom vo svete voňavých esencií, ktoré vás privedú k fyzickej aj psychickej rovnováhe. Môj príbeh si môžte prečítať tu >>